Event Registration
Sign up
announcements

The Target Darts GDL League Hub: Divisions 19-32

Season dates
Season dates
Phase 1

BEST OF 10

Week 1 : 1st – 7th April

Week 2 : 8th – 14th April

Week 3 : 15th – 21st April

Week 4 : 22nd – 28th April

Week 5 : 29th April – 5th May*

*beyond this date, extensions will not be granted.

(Weeks run from Monday to Sunday)

Phase 2 – The Equaliser (more info)

BEST OF 10

Week 1 : 13th – 19th May

Week 2 : 20th – 26th May

Week 3 : 27th May – 2nd June

Week 4 : 3rd – 9th June

Week 5 : 10th – 16th June*

*beyond this date, extensions will not be granted.

(Weeks run from Monday to Sunday) 

League Cup

BEST OF 11

Last 32 (if needed) : 6th – 12th May

Last 16 : 13th – 19th May

Quarter Finals : 20th – 26th May

Semi-Finals : 27th May – 2nd June

Final : 3rd – 9th June*

*beyond this date, extensions will not be granted.

Please try to stick to the dates shown. Play your games in the correct gameweek as much as possible. 

We understand life gets in the way but we do need to keep things ticking along smoothly. Any issues? Please raise a support ticket.

In each League phase, you must play at least:

1 game by the end of week 2.

2 games by the end of week 3.

3 games by the end of week 4.

All games by the end of week 5.

Extensions may be granted if you can provide evidence, via a support ticket,  that you have organised matches so that you can meet the following weeks’ games played requirement. This evidence must be sent before that deadline passes. There may also be consideration where an opponent withdraws or is timed out from the League phase themselves which has meant you can’t play them.

If your opponent is unable to play you in the scheduled week, please feel free to contact and play another weeks’ opponent, to avoid falling behind.

Target logo

Equaliser Tables

Division 19

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Simon LoySimon Loy 2 1 1 0 11 9 2 4
2 John CraigJohn Craig 1 1 0 0 6 3 3 3
3 Lee HandLee Hand 2 0 2 0 10 10 0 2
4 Josh SmartJosh Smart 1 0 1 0 5 5 0 1
5 Colin FranksColin Franks 2 0 1 1 9 11 -2 1
6 Carli WighamCarli Wigham 2 0 1 1 8 11 -3 1

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Rhys RobertsRhys Roberts 2 2 0 0 12 5 7 6
2 Ben HarveyBen Harvey 2 1 0 1 8 9 -1 3
3 Dan BurchmoreDan Burchmore 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Liam JarvisLiam Jarvis 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Dale TaylorDale Taylor 1 0 0 1 3 6 -3 0
6 Greig PedenGreig Peden 1 0 0 1 3 6 -3 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Cathal DalyCathal Daly 2 2 0 0 12 1 11 6
2 Tomas MorrisseyTomas Morrissey 1 1 0 0 6 0 6 3
3 Jonny LynchJonny Lynch 1 1 0 0 6 2 4 3
4 Archie ColyerArchie Colyer 2 1 0 1 6 8 -2 3
5 Jamie WardJamie Ward 2 0 0 2 3 12 -9 0
6 Liam TelferLiam Telfer 2 0 0 2 2 12 -10 0
Division 20

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Adam DuffillAdam Duffill 1 1 0 0 6 0 6 3
2 Darren IsonDarren Ison 1 1 0 0 6 3 3 3
3 Stephen HewittStephen Hewitt 1 1 0 0 6 3 3 3
4 Jonathan MooreJonathan Moore 2 1 0 1 6 10 -4 3
5 Ethan PackardEthan Packard 1 0 0 1 3 6 -3 0
6 Stef WoltersStef Wolters 2 0 0 2 7 12 -5 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Mark MurrayMark Murray 1 1 0 0 6 3 3 3
2 Tyler SwanTyler Swan 1 1 0 0 6 4 2 3
3 Nicky GoodbrandNicky Goodbrand 1 0 1 0 5 5 0 1
4 Rhys WordsworthRhys Wordsworth 1 0 1 0 5 5 0 1
5 Vincent Van DyckVincent Van Dyck 1 0 0 1 4 6 -2 0
6 Gary BrownGary Brown 1 0 0 1 3 6 -3 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Steven FlemingSteven Fleming 1 1 0 0 6 3 3 3
2 Bradley CoyneBradley Coyne 2 1 0 1 10 8 2 3
3 Peter TaylorPeter Taylor 1 1 0 0 6 4 2 3
4 Danny van der ZeeDanny van der Zee 2 1 0 1 8 10 -2 3
5 Daniel WilliamsDaniel Williams 1 0 0 1 4 6 -2 0
6 Craig BeatonCraig Beaton 1 0 0 1 3 6 -3 0
Division 21

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Richard PainRichard Pain 1 1 0 0 6 1 5 3
2 Joe CrowleyJoe Crowley 1 1 0 0 6 3 3 3
3 Euan RobertsonEuan Robertson 2 1 0 1 9 9 0 3
4 Sam SladeSam Slade 1 0 0 1 3 6 -3 0
5 Jayden HulmeJayden Hulme 1 0 0 1 1 6 -5 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Ryan NassauRyan Nassau 2 2 0 0 12 5 7 6
2 Nathan AlmondNathan Almond 2 1 0 1 10 9 1 3
3 Neil BibbyNeil Bibby 2 1 0 1 7 9 -2 3
4 Paul BarkerPaul Barker 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Houston WilliamsHouston Williams 1 0 0 1 3 6 -3 0
6 Owen JuddOwen Judd 1 0 0 1 3 6 -3 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Phil LeePhil Lee 2 2 0 0 12 5 7 6
2 Anthony GusichAnthony Gusich 1 1 0 0 6 3 3 3
3 Glenn GoodmanGlenn Goodman 1 1 0 0 6 4 2 3
4 William WrightWilliam Wright 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Kevin AsselmanKevin Asselman 2 0 0 2 7 12 -5 0
6 Erik ManussenErik Manussen 2 0 0 2 5 12 -7 0
Division 22

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Derek RossDerek Ross 1 1 0 0 6 3 3 3
2 Lawrence BarlowLawrence Barlow 2 1 0 1 9 7 2 3
3 David HolmesDavid Holmes 1 1 0 0 6 4 2 3
4 Lee SkerrittLee Skerritt 1 0 0 1 4 6 -2 0
5 Max DziadulMax Dziadul 1 0 0 1 1 6 -5 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Liam McConnellLiam McConnell 1 1 0 0 6 4 2 3
2 Glenn HennessyGlenn Hennessy 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Gustav LuiesGustav Luies 0 0 0 0 0 0 0 0
4 James ClarkeJames Clarke 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Mike DovetonMike Doveton 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Nathan BrightNathan Bright 1 0 0 1 4 6 -2 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Ashley EverittAshley Everitt 2 2 0 0 12 0 12 6
2 Steven BarnsleySteven Barnsley 1 1 0 0 6 2 4 3
3 Arran BreslinArran Breslin 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Joe ShawJoe Shaw 1 0 0 1 2 6 -4 0
5 Michael RobertsonMichael Robertson 1 0 0 1 0 6 -6 0
6 Siôn JenkinsSiôn Jenkins 1 0 0 1 0 6 -6 0
Division 23

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Gordon DrummondGordon Drummond 1 1 0 0 6 1 5 3
2 Connor McConnellConnor McConnell 1 0 1 0 5 5 0 1
3 Tomos HughesTomos Hughes 1 0 1 0 5 5 0 1
4 Paddy FentonPaddy Fenton 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Reece DrewReece Drew 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Reece BatesReece Bates 1 0 0 1 1 6 -5 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Mike VoaseMike Voase 3 2 0 1 16 9 7 6
2 Andy HindAndy Hind 1 1 0 0 6 4 2 3
3 David NightingaleDavid Nightingale 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Joe JonesJoe Jones 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Tristan DjiannTristan Djiann 1 0 0 1 2 6 -4 0
6 Alex KempsterAlex Kempster 1 0 0 1 1 6 -5 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Lewis MartinLewis Martin 1 1 0 0 6 0 6 3
2 Dean ByrneDean Byrne 1 1 0 0 6 3 3 3
3 Valentino ten BrinkeValentino ten Brinke 2 0 2 0 10 10 0 2
4 Adrian HarlowAdrian Harlow 1 0 1 0 5 5 0 1
5 Nick HogarthNick Hogarth 2 0 1 1 5 11 -6 1
6 Aditya SummanwarAditya Summanwar 1 0 0 1 3 6 -3 0
Division 24

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 James ColeJames Cole 2 1 1 0 11 9 2 4
2 Craig StrandCraig Strand 1 1 0 0 6 0 6 3
3 Scott CameronScott Cameron 1 1 0 0 6 1 5 3
4 Daniel MorrisDaniel Morris 2 0 1 1 5 11 -6 1
5 Chris SysockChris Sysock 1 0 0 1 4 6 -2 0
6 Steven NeilSteven Neil 1 0 0 1 1 6 -5 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Grahame PatonGrahame Paton 1 1 0 0 6 1 5 3
2 Paul OliverPaul Oliver 1 1 0 0 6 3 3 3
3 Gavin BartleyGavin Bartley 1 0 1 0 5 5 0 1
4 Adam George (Tooting)Adam George (Tooting) 2 0 1 1 6 11 -5 1
5 Andy FennAndy Fenn 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Adam RobsonAdam Robson 1 0 0 1 3 6 -3 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Eddie PackardEddie Packard 1 1 0 0 6 0 6 3
2 Ben DorkinsBen Dorkins 1 0 1 0 5 5 0 1
3 Robbie WadeRobbie Wade 1 0 1 0 5 5 0 1
4 Alistair McLarenAlistair McLaren 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Eoin KearyEoin Keary 0 0 0 0 0 0 0 0
6 James ShoplandJames Shopland 1 0 0 1 0 6 -6 0
Division 25

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Eric PatrickEric Patrick 2 1 1 0 11 5 6 4
2 Daniel Jones (Wales)Daniel Jones (Wales) 1 1 0 0 6 3 3 3
3 Lukas LüdeLukas Lüde 2 0 2 0 10 10 0 2
4 Dan WardleDan Wardle 1 0 1 0 5 5 0 1
5 Andy HollowayAndy Holloway 0 0 0 0 0 0 0 0
6 James GrahamJames Graham 2 0 0 2 3 12 -9 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Tom WrigglesworthTom Wrigglesworth 2 2 0 0 12 4 8 6
2 Matthew NolanMatthew Nolan 2 1 1 0 11 6 5 4
3 Sam TaylorSam Taylor 2 1 1 0 11 8 3 4
4 Daniel ToddDaniel Todd 2 1 0 1 7 8 -1 3
5 Aidan McKayAidan McKay 2 0 0 2 5 12 -7 0
6 Ryan HagueRyan Hague 2 0 0 2 4 12 -8 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Conor WardConor Ward 2 1 1 0 11 6 5 4
2 Dan HopleyDan Hopley 2 1 1 0 11 7 4 4
3 Lee BarberLee Barber 2 1 1 0 11 9 2 4
4 Ciaran AlgarCiaran Algar 2 0 1 1 6 11 -5 1
5 Jamie ColemanJamie Coleman 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Graeme-Tait BuchanGraeme-Tait Buchan 2 0 0 2 6 12 -6 0
Division 26

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Shaun BabbageShaun Babbage 2 2 0 0 12 4 8 6
2 Liam McCullochLiam McCulloch 2 1 0 1 9 7 2 3
3 Steven MaddockSteven Maddock 2 1 0 1 6 9 -3 3
4 Bradley WarrenBradley Warren 1 0 1 0 5 5 0 1
5 Shane CraddockShane Craddock 2 0 1 1 6 11 -5 1
6 Kieran HibbardKieran Hibbard 1 0 0 1 4 6 -2 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Harry StanhopeHarry Stanhope 2 1 1 0 11 8 3 4
2 Darren ReedDarren Reed 1 1 0 0 6 2 4 3
3 Mark SteinbergMark Steinberg 2 0 2 0 10 10 0 2
4 Terry MallinTerry Mallin 2 0 1 1 8 11 -3 1
5 Dave BarrowsDave Barrows 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Arron SmithArron Smith 1 0 0 1 2 6 -4 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Steven WallisSteven Wallis 3 2 0 1 14 10 4 6
2 Connor SinclairConnor Sinclair 2 1 1 0 11 7 4 4
3 Sam EdlinSam Edlin 1 0 1 0 5 5 0 1
4 Bradley M TaylorBradley M Taylor 1 0 0 1 2 6 -4 0
5 Daniel HorganDaniel Horgan 1 0 0 1 2 6 -4 0
Division 27

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Lewis MainLewis Main 2 2 0 0 12 5 7 6
2 Bruce ClaridgeBruce Claridge 3 2 0 1 14 10 4 6
3 Bram van DiessenBram van Diessen 2 1 0 1 10 7 3 3
4 Robbie WrightRobbie Wright 2 1 0 1 9 9 0 3
5 David GrahamDavid Graham 2 1 0 1 9 10 -1 3
6 Richard Van De SteenovenRichard Van De Steenoven 3 0 0 3 5 18 -13 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Leon BouldLeon Bould 1 1 0 0 6 0 6 3
2 Bryan GilmourBryan Gilmour 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Conor NyeConor Nye 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Robin SmithRobin Smith 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Craig LewisCraig Lewis 1 0 0 1 0 6 -6 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Fiachra FurlongFiachra Furlong 2 2 0 0 12 7 5 6
2 Paul Ross-RuffyPaul Ross-Ruffy 1 1 0 0 6 1 5 3
3 Tom O’NeillTom O’Neill 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Max CotillardMax Cotillard 1 0 0 1 4 6 -2 0
5 Alex TearleAlex Tearle 2 0 0 2 4 12 -8 0
Division 28

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Wayne GordonWayne Gordon 2 2 0 0 12 6 6 6
2 Robert BeattyRobert Beatty 1 1 0 0 6 4 2 3
3 Graeme CromwellGraeme Cromwell 2 1 0 1 8 8 0 3
4 Keith YoungKeith Young 2 1 0 1 8 8 0 3
5 Jacob SooJacob Soo 2 0 0 2 8 12 -4 0
6 Ryan RichardsRyan Richards 1 0 0 1 2 6 -4 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Noel McVeighNoel McVeigh 1 1 0 0 6 1 5 3
2 Cameron HaggoCameron Haggo 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Jake DobbieJake Dobbie 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Joe FeeleyJoe Feeley 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Simon KnowlesSimon Knowles 1 0 0 1 1 6 -5 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Paul BowmarPaul Bowmar 1 1 0 0 6 2 4 3
2 Benjamin RichardsBenjamin Richards 1 0 1 0 5 5 0 1
3 Nick OwenNick Owen 2 0 1 1 7 11 -4 1
4 Harry SpenceHarry Spence 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Marc O’DonovanMarc O’Donovan 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Steven BromageSteven Bromage 0 0 0 0 0 0 0 0
Division 29

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Matthew MartinMatthew Martin 2 1 1 0 11 5 6 4
2 Jack BarnardJack Barnard 2 1 0 1 6 8 -2 3
3 Daniel HorwoodDaniel Horwood 1 0 1 0 5 5 0 1
4 Dazz HumphreysDazz Humphreys 1 0 1 0 5 5 0 1
5 Josh GivelinJosh Givelin 1 0 1 0 5 5 0 1
6 Tony StandingTony Standing 1 0 0 1 2 6 -4 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Craig MillerCraig Miller 2 1 1 0 11 9 2 4
2 Adam PriceAdam Price 3 1 1 1 15 14 1 4
3 David LawrenceDavid Lawrence 1 1 0 0 6 3 3 3
4 Ethan CohenEthan Cohen 2 0 2 0 10 10 0 2
5 Harry ChapmanHarry Chapman 2 0 1 1 8 11 -3 1
6 Sue NealonSue Nealon 2 0 1 1 8 11 -3 1

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 David le RouxDavid le Roux 1 1 0 0 6 0 6 3
2 Joe ForsytheJoe Forsythe 1 1 0 0 6 3 3 3
3 Steve OdessaSteve Odessa 1 1 0 0 6 3 3 3
4 David DraperDavid Draper 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Stuart McGillStuart McGill 1 0 0 1 3 6 -3 0
6 Alex SchalowAlex Schalow 2 0 0 2 3 12 -9 0
Division 30

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Kelvin O’HareKelvin O’Hare 1 1 0 0 6 2 4 3
2 Ryan BurnsRyan Burns 2 1 0 1 9 6 3 3
3 Craig CookCraig Cook 1 1 0 0 6 3 3 3
4 Jamie BuckleyJamie Buckley 0 0 0 0 0 0 0 0
5 David CumminsDavid Cummins 1 0 0 1 2 6 -4 0
6 Jenna KelmanJenna Kelman 1 0 0 1 0 6 -6 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Bence BányaiBence Bányai 1 1 0 0 6 3 3 3
2 Mats KwintMats Kwint 2 1 0 1 9 7 2 3
3 Stuart GaylorStuart Gaylor 2 1 0 1 9 9 0 3
4 Andy OdellAndy Odell 2 1 0 1 7 10 -3 3
5 John DempseyJohn Dempsey 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Dylan FalveyDylan Falvey 1 0 0 1 4 6 -2 0

Group 3

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 John PeacockJohn Peacock 2 2 0 0 12 4 8 6
2 James O’ReganJames O’Regan 2 0 2 0 10 10 0 2
3 Paul MooresPaul Moores 1 0 1 0 5 5 0 1
4 Glenn JonesGlenn Jones 2 0 1 1 9 11 -2 1
5 Dan ThorburnDan Thorburn 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Mike TommeyMike Tommey 1 0 0 1 0 6 -6 0
Division 31

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Mark NightingaleMark Nightingale 1 1 0 0 6 3 3 3
2 Vin ScimecaVin Scimeca 2 1 0 1 9 9 0 3
3 Charlie WilliamsCharlie Williams 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Jamie JohnsonJamie Johnson 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Michael HayesMichael Hayes 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Tom DaviesTom Davies 1 0 0 1 3 6 -3 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Nathan TugwellNathan Tugwell 2 2 0 0 12 6 6 6
2 Phil TexelPhil Texel 2 1 1 0 11 7 4 4
3 Asa AckleyAsa Ackley 2 1 0 1 8 7 1 3
4 Stephen VesseyStephen Vessey 1 0 1 0 5 5 0 1
5 Matt ThompsonMatt Thompson 1 0 0 1 3 6 -3 0
6 Cal JonesCal Jones 2 0 0 2 4 12 -8 0
Division 32

Group 1

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Tom ThackerTom Thacker 2 2 0 0 12 1 11 6
2 Omar GhiasOmar Ghias 1 1 0 0 6 1 5 3
3 Harley DraperHarley Draper 2 1 0 1 7 7 0 3
4 Chris McCaffreyChris McCaffrey 1 0 0 1 1 6 -5 0
5 Robbie BoddyRobbie Boddy 1 0 0 1 1 6 -5 0
6 Louise CameronLouise Cameron 1 0 0 1 0 6 -6 0

Group 2

Rank Players Played Won Drawn Lost For Against Leg difference Points
1 Nigel GeneynNigel Geneyn 2 1 1 0 11 5 6 4
2 Callum BrownCallum Brown 1 1 0 0 6 1 5 3
3 Paul LeesPaul Lees 1 0 1 0 5 5 0 1
4 Jack LowndesJack Lowndes 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Sean DonagheySean Donaghey 1 0 0 1 1 6 -5 0
6 Levi Matthews-KnightLevi Matthews-Knight 1 0 0 1 0 6 -6 0

League Cup